Idź do treści strony
04.01.2018 14:22

Bankowcy dla Edukacji

Bankowcy dla Edukacji

Edukacja ekonomiczna i bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni to główne założenia projektu realizowanego przez sektor bankowy skierowanego do lokalnych społeczności. Bankowcy dotrą również do olsztyńskich szkół.

Projekt "Bankowcy dla Edukacji" jest odpowiedzią sektora bankowego na potrzeby polskiego społeczeństwa w zakresie edukacji ekonomicznej i bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni. W czwartek (4 stycznia) w  olsztyńskim ratuszu podpisano porozumienie dot. projektu.

- Młodzież szkolna to nasi przyszli pełnoprawni obywatele - mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. - Chcemy odpowiednio przygotować ich do dorosłego życia. To najlepszy czas na edukację i nabieranie dobrych nawyków. Nabyta wiedza, pomoże w przyszłości podejmować odpowiedzialne i bezpieczne decyzje.

Głównym celem projektu jest podniesienie poziomu wiedzy ekonomiczno-finansowej obywateli, przygotowanie ich do świadomego i racjonalnego wykorzystania produktów finansowych oraz poprawa poziomu wiedzy na temat cyberbezpieczeństwa i kształtowania właściwych postaw w tej  dziedzinie.

- Będziemy organizować w szkołach lekcje z zakresu edukacji finansowej i bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni - mówi wiceprezes Fundacji Warszawski Instytut Bankowości, Waldemar Zbytek. - Zajęcia poprowadzą wolontariusze sektora finansowego. Będą też spotkania menedżerów i ekspertów bankowych z młodzieżą, konkursy wiedzy, gry planszowe oraz filmy edukacyjne.

Poza działalnością w szkołach, bankowcy planują aktywności dla  studentów i seniorów. Projekt będzie realizowany przy współudziale instytucji edukacyjnych, samorządów terytorialnych oraz organizacji pozarządowych.

[galeria zdjęć]

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Mgła 3°C
Częściowe zachmurzenie 11°C